Моментът на Бруно Фернандес, който камерите не са уловили, ще остави Рой Кийн да беснее
The Mirror | 2024-03-09 | 17:35:34

Бруно Фернандес подаде топката на Маркъс Рашфорд за втората дузпа на Манчестър Юнайтед срещу Евертън в решение, което ще се окаже разногласие.

Юнайтед спечели две дузпи през първото полувреме на "Олд Трафорд" в събота, докато Алехандро Гарначо сее хаос. Фернандес спечели първия след пътуването на Джеймс Тарковски и победи Джордан Пикфорд с нисък страничен удар, което го накара да стане най-добрият голмайстор на клуба за всички времена от дузпа.

Но когато Бен Годфри се хвърли и удари Гарначо минути по-късно, капитанът на Юнайтед не взе топката и не се засили отново. Вместо това Фернандес подаде топката на Рашфорд и след заекване той изби топката в корнер, за да направи 2-0 преди почивката. Първоначално инцидентът беше пропуснат в предаването на живо на TNT Sports, но се появи малко след отбелязването на дузпата.

Решението може да се разглежда като показване на силен отборен дух и Юнайтед спечели мача сравнително удобно. Но едва ли щеше да се хареса на бившия капитан Рой Кийн, който беше бесен на Фернандес, че позволи на Рашфорд да изпълни дузпа при победата им с 3-0 над Евертън през ноември.

След като Ерик тен Хаг похвали решението на Фернандес, Кийн пусна изцепки на Sky Sports, казвайки: „Той дава карамел там на Бруно за подаване на топката за дузпата. Абсолютни глупости. Пълни глупости идват Манчестър Юнайтед е шести сега – ако се върнете няколко години назад, ако бяхте шести, ще се засрамите. Но очевидно те изглеждат доволни от шестото място. Те имат да извървят дълъг път. Манчестър Юнайтед трябва да се конкурира с най-добрите отбори.”

Три месеца по-късно Юнайтед остава на шесто място и мнението на Кийн беше подкрепено от бившия нападател на Юнайтед Уейн Рууни, който беше експерт за TNT Sports в събота. Говорейки за Рашфорд в полувремето на TNT Sports, той каза: "Мисля, че за мен, бих искал да го видя да сваля авторитета си, да каже на Бруно Фернандеш, че иска тази първа дузпа. Знам, че изпълнява втората, но искам да го видиш как поема тази отговорност.

„Като голмайстор вие искате всяка възможност, която можете да получите, за да вкарвате голове. Той се справи добре, той е страхотен изпълнител на дузпи и Маркъс трябва да му каже, че го иска. Знам, че той е капитанът и вероятно искате да имате онзи изпълнител на дузпи, на когото можете да разчитате, но аз просто искам да видя Маркъс да вкарва голове, може би съм малко предубеден!“

КАЖЕТЕ СИ МНЕНИЕТО! Какво мислите за това, че Манчестър Юнайтед има двама изпълнители на дузпи? Коментирайте по-долу.

Гарначо обясни мисленето зад обаждането на Фернандес от терена. Той каза на TNT Sports: „Бруно е капитанът, ако играе, винаги ще изпълнява дузпи, но ако не е, тогава ги даваме на Рашфорд. За него това не е проблем – ние сме семейство, така че няма има притеснения."

Попитан дали Фернандес е дал дузпата на Рашфорд, защото отборът трябва да се "събере" около него, Тен Хаг каза: "Не, той е добър в отбора. Това отново показва отборния дух. Бруно взе първия, но имаме още много добри изпълнители на дузпи: Бруно, Раши, Каземиро. Така че имаме още. Също така той направи това в Евертън, даде го на Раши - в този период имаше трудности, но този път е добър . Той е в отбора, има добър дух и е заплаха."

Фернандес се превърна в специалист по дузпи за Юнайтед, отбелязвайки 17 гола във Висшата лига, откакто се присъедини към Юнайтед през февруари 2020 г. – повече от всеки друг играч в дивизията. Рядкостта на подобно събитие се показва от факта, че решението му да пропусне една за Рашфорд доведе до това Юнайтед да има двама различни голмайстори на дузпи в първото полувреме на мач от Висшата лига за първи път.

и получи дневната ви доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия